Forum mobilnych technologii - Profesjonalna i darmowa pomoc, baza firmware i rom Samsung.Android, WP7, Windows Mobile - Aplikacje, tapety i gry.

[i8000] Omnia II instrukcja flashowania.
18.02.2010, 23:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2010 02:19 przez misiio.)
RE: [i8000] Omnia II instrukcja flashowania.
Na tym forum masz wszystko czego Ci potrzeba.
Przeczytaj sobie ten wątek:

http://samsung-mobile.com.pl/forum/threa...lashowania

Podstawa to dobrze przygotowany komputer - czyt. poprawnie zainstalowane sterowniki telefonu.
Co do klawisza F8 - nie ma takiej możliwości że komputer nie "reaguje". Trzeba go wcisnąć w odpowiednim momencie czyli kiedy zniknie okno bootowania kompa a przed pojawieniem się okna startowego Windy7.
26.02.2010, 17:04
[split] [i8000] Omnia 2 Firmware I8000XXJB1 (najnowsze)
Witam !

Mam Omnie 2 Branding Orange . Chciałem wgrać nowy rom z tego postu. Postępowałem zgodnie z instrukcjami ale dalej nie moge zrobić tego . Mam windows 7 x64 . Uzywam Octansa 2.14 uruchamiam w trybie zgodnosci winxp SP3 ,wszystkie stery zainstalowane ,ale to nie pomaga cały czas mi wyskakuje jeden komunikat w oknie dialogowym . Wie ktoś co z tym zrobić ?

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość tematu. | Please login or register to view this content.
Załóż konto już dziś! Kliknij tutaj. Rejestracja jest darmowa i zajmie Ci nie więcej niż 30 sekund. | Create a Free Account!
27.02.2010, 02:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2010 14:50 przez szpdarek.)
Flashowanie pod Win 7 (x32/x64)

//szpdarek - pełna instrukcja jest przeniesiona: tutaj

Jeżeli posiadacie system x64 (64 bitowy),musicie przed przystąpieniem do flashowania wyłączyć sprawdzanie niepodpisanych sterowników. Przed załadowaniem Windowsa wciskamy klawisz F8 i tam wyłączamy sprawdzanie sterowników.

1. Przed uruchomieniem OCTANS, należy zainstalować odpowiedni sterownik, dla 32 bitowego systemu ściągamy wersję 5.0, a dla 64 bitowego wersję 3.7.

1.1. Wyłączamy telefon, podłączamy go do komputera (na ekranie telefonu pojawi się ładowanie),a na komputerze po kilku sekundach zacznie się instalowanie, czekamy aż się skończy instalować( jeżeli instalowanie z jakiś przyczyn nie udało się a w Menadżerze urządzeń pojawiło się nieznane urządzenie GT-I8000 to nie zwracamy na to uwagi i przechodzimy do kolejnego punktu).

1.2. Automatycznie zainstaluje się sterownik w wersji 6.1, dany sterownik nam nie podejdzie. Trzeba go zamienić na wersję 5.0 jeżeli system 32 bitowy, a jeżeli 64 bitowy na wersję 3.7.

Wchodzimy w Menadżer urządzeń-->Urządzenia przenośne-->klikamy dwa razy na Samsung MITs USB Sync

İmage

Zakładka „Sterownik” i wybieramy „Aktualizuj Sterownik”

İmage

Wybieramy „Instalowanie z dysku”

İmage

Dalej wyszukujemy wcześniej rozpakowany sterownik "wceusbsh.inf" Zacznie się instalowanie, prawdopodobnie pojawi się informacja że sterownik nie jest podpisany, nie zwracamy na to uwagi. Po skończonej instalacji sprawdzamy jaką mamy teraz wersję sterownika, powinna być 5.0.8700.0 dla 32 bitowego systemu lub 3.7.1.3244 dla 64 bitowego.

2. Odłączamy telefon od komputera, nie włączamy go

3. Przechodzimy do folderu w którym mamy OCTANS Downloader, naciskamy prawy klawisz myszy na pliku, wybieramy Właściwości-->Zgodność i zaznaczamy: Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows XP (Service Pack 3) i „Uruchom ten program jako administrator”(podobno już od wersji 2.13 nie trzeba tego zaznaczać, ale zawsze nie zaszkodzi).

İmage

4. Uruchamiamy OCTANS i wybieramy odpowiednie pliki (nie będę się o tym rozpisywał bo to już jest na forum)

Jeżeli na dole w oknie macie napis „Service stopped successfully” to oznacza że nie zaznaczyliście trybu zgodności z Windows XP, dlatego wracamy do poprzedniego punktu.

İmage

5. Po wybraniu plików naciskamy na przycisk „Detect”, po czym na dole w oknie powinien pojawić się napis:

[Setup] Windows XP
[Setup] Download Ram Size :41777920 bytes,(39 MB)

Jeżeli pojawi się napis "Service is already stopped. So I will NOT Re-start the service..." to oznacza, że nie zaznaczyliście trybu zgodności z Windows Xp w punkcie 3, naciskamy przycisk Reset All, zamykamy OCTANS, zaznaczamy tryb zgodności i zaczynamy od punktu 4 (jeżeli tego nie zrobicie i będziecie kontynuować flashowanie w oknie zobaczycie oto taki napis )

İmage

6. Podłączamy wyłączony telefon pod USB, jeśli wszystko poszło dobrze powinien pojawić się napis:

OnDeviceChange \\?\USB#VID_04E8&PID...

I aktywny będzie przycisk "Start downoading" a także zmieni się napis PDA0 z żółtego na zielony, po czym telefon sam wejdzie w tryb Download.

İmage

Przeważnie problemy z flashowaniem powstają na tym etapie, możliwe sytuacje:

*** Pojawił się napis OnDeviceChange... , ale przycisk "Start downoading" nadal jest nieaktywny, oznacza to że nie zaktualizowaliście sterownika, naciskamy Reset All, zamykamy OCTANS i przechodzimy do punktu 1.2, po czym przechodzimy do punktu 4, jeżeli natomiast jesteście przekonani że sterownik jest zmieniony, próbujemy następujących rozwiązań.

Warianty rozwiązań:
- zamykamy OCTANS, odłączamy telefon i zaczynamy znowu od punktu 4,
- zamykamy OCTANS, odłączamy telefon, wyjmujemy baterię na 5 sekund i zaczynamy od punktu 4,
- zamykamy OCTANS, odłączamy kabel , podłączamy go pod inny port USB, a następnie zaczynamy od punktu 4,
- zamykamy OCTANS, odłączamy telefon, restartujemy komputer, następnie przechodzimy do punktu 1.2,

***Po podłączeniu telefonu napis OnDeviceChange.... nie pojawił się, oznacza to że w połączeniu telefon-komputer pojawił się błąd (w Menadżerze urządzeń występuje z żółtym wykrzyknikiem),

İmage

Warianty rozwiązań:
- odłączamy kabel USB od telefonu na 5 sekund,
- odłączamy kabel USB od telefonu, wyjmujemy baterie z telefonu na 5 sekund,
- próbujemy wyłączyć a następnie włączyć urządzenie w Menadżerze urządzeń,
- zamykamy OCTANS,odłączamy kabel od telefonu, restartujemy komputer, a następnie zaczynamy od punktu 4.

7. Naciskamy na przycisk "Start downloading"

Linki:

WinXP_3.7_x64:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość tematu. | Please login or register to view this content.
Załóż konto już dziś! Kliknij tutaj. Rejestracja jest darmowa i zajmie Ci nie więcej niż 30 sekund. | Create a Free Account!

WinXP_5.0_x32:

Instrukcja ta powstała na podstawie własnych doświadczeń oraz użytkowników z forum 4pda.ru, którzy zgodzili sie na udostępnienie jej na naszym forum.

27.02.2010, 09:29
Chłopie wygrałes!! Wszystko działa elegancko ! Na początku nie chciało bo chciał podpisane sterowniki , ale to wyłączyłem i poszło !! Dzieki wielkie za pomoc ! Telefon dosłownie śmiga !
27.02.2010, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.02.2010 23:42 przez nomad6.)
Chciałby poprosić o zerknięcia czy tak jest OK.
İmage
27.02.2010, 23:46
jak na omnie 2 to źle

wybierz odpowiednią wersje pliku csc a języka nie będziesz musiał zmieniać bo ustawi się sam

Przepis na sukces w Omni 2: |1|*2767*3855# - twardy reset |2|Format Moja Pamięć (fat32 pod PC) |3| Wgraj nowy ROM |4| *2767*2878# - ustawienia fabryczne

|| Pierwsze kroki z Windows Mobile || [I8000]Dobre rady i instrukcje || Omnia - Instrukcja wgrywania romu

27.02.2010, 23:53
Chodzi o B7610. Zmieniłem CSC coś jeszcze?
28.02.2010, 00:47
csc na XEOIL4 i zaznacz erase CSC

ANm 2.0 - z400 mod
zalany telefon - poradnik | rozbieranie telefonu - poradnik

01.03.2010, 01:13
Witam. Jestem tu nowy. Miałem juz i900 i flaszowanie było prostrze no ale mam teraz i8000 no i branda z orange i chcę zmienić właśnie na romik z forum. wersja z tela
PDA I8000BVIJ1
CSC I8000IDEIJ2
TELEFON I8000XXIJ1
A że pierwszy raz biorę się za flasza tej omni to mam parę pytań. Czy moge zrobić flasza na win xp z sp2? chciałbym zostawić stare radio gdyż bardzo dobrze sie sprawuje wiec czy muszę także jest zmieniać? no i plik eboot czy wgrywanie jego tez jest konieczne? bo czytałem że nie trzeba jeśli skoro mam fabryczny wm 6.5 i chcę w dalszym ciągu przy tym pozostać. tak naprawdę to chciałbym zmienić tylko romik bo reszta jest wporzo. Dlatego proszę o podpowiedzi i instrukcje. z góry dzięki.
01.03.2010, 01:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2010 13:58 przez misiio.)
Witaj;
Jak najbardziej możesz flashować na Win XP SP2, co do pozostawienia starego radia teoretycznie jest to możliwe, ale w Twoim przypadku może być zbyt duża różnica pomiędzy romem Orange a najnowszym romem z forum, co mże powodować błędy w działaniu. Rada jest taka: Wgraj sobie PDA, Eboot i CSC z ROMU i800NXXJA5 i Phone z i8000NXXJB1 - ja mam tak wgrane i wreszcie jestem zadowolony z działania tego telefonu. Zero zwiech, Wi-Fi oraz GPS działają szybko i bez zarzutu, reszta także. Co do instrukcji - na forum jest szczegółowa instrukcja napisana przez szpdarka, poczytaj także Jego wątek z dobrymi radami. Polecam.
Pozdrawiam.

* Firmwares / Tools *
İmage

Podziel się
Link tematu:
BBCode:
HTML:
Pokaż wersję do druku Wyślij ten wątek znajomemu Subskrybuj ten wątek