Forum mobilnych technologii - Profesjonalna i darmowa pomoc, baza firmware i rom Samsung.Android, WP7, Windows Mobile - Aplikacje, tapety i gry.

[S7350i] Jak wyłączyć 3G?
07.08.2010, 14:17
[S7350i] Jak wyłączyć 3G?
Witam,
mam tego rodzaju pytanie. Wczoraj zakupiłam nowego Samsunga s7350i Ultra Style. Kopiąc w internecie zauważyłam, że gdy wyłączy się opcję 3G bateria telefonu będzie dłużej trzymała. Pytanie, co to jest to 3G [u mnie jest ona włączona bo widnieje ikonka obok ikonki zasięgu] oraz na co w takim razie mam zmienić tą funkcję? Na GSM 900,1800?
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli wątek został przeze mnie powielony - jestem od wczoraj na tym forum.
Pozdrawiam

07.08.2010, 14:44
RE: [S7350i] Jak wyłączyć 3G?
3G sluzy do wideorozmow fakt wydluza czas bateri ale nie znaczie za to jak masz wlaczone 3G i korzystasz z internetu o wiele szybciej on dziala a wylacza sie
ustawinia-ustawienia sieci-tryb pracy sieci- Gsm900/1800 i gotowe ale radze nie wylanczac kto wie moze ktos do nas z wideo polaczenia zadzwoni Smiling a bateria bedzie trzymala okolo 4h na staniu czuwania tzn bez uzytkowania czyli polozysz i lezy Smiling
07.08.2010, 15:14
Dziękuje za informację. Mimo to zdecydowałam się na odłączenie i ustawienie GSM900/1800. Gdy zniknęło 3G polepszył mi się o wiele zasięg w telefonie. Póki co wiem że nikt do mnie na wideo rozmowę nie zadzwoni więc nie widzę potrzeby mieć ją włączoną. Jeśli będę wchodziła do internetu to włączę tą funkcję skoro internet ma być szybszy Wink
A tak swoją drogą, czy to normalne że włączona funkcja 3G wpływa na zasięg w telefonie?
07.08.2010, 19:09
Tak jesli wlaczysz 3g to pokazuje ci zasieg w 3g te 2 lub 3 kreski jesli w miesice nie posiadasz 3g pokaze ci sie zasieg E i to jest wlasnie 900/1800 i zasieg E masz pelny bo masz wiekszy zasieg lecz telefon wiecej kresek nie ma a #g to byl dalszy ciag zasiegu tak jak by Smiling bo 3g to czestotliwosc 2100 czyli UMTS Smiling czyli skala dalej zasieguSmiling o wiekszej czestotliwosci mam nadzieje ze zrozumiesz Smiling
07.08.2010, 21:45
Ależ to skomplikowane ale zrozumiałam mimo, że jestem kobietą Wink a tak swoją drogą to w końcu dobrze, że zmieniłam na GSM 900/1800? Czy lepiej by było mieć te 3G jednak? Dodam, że na pewno nikt do mnie nie zadzwoni na wideo rozmowę.
07.08.2010, 22:14
Do mnie tez nikt nie dzwoni i mam wlaczone ;p wiec jak juz sobie chcesz ;p nie ma zabardzo roznicy czy masz czy nie to ;p a bateri wcale tak duzo nie zjada na wlaczonym 3g ;p zrob test przekonaj sie ;p
08.08.2010, 10:09
3g, a także 3g+ to nie tylko wideo rozmowy ale i szybszy transfer danych. Jeżeli nie korzystasz z Internetu śmiało możesz wyłączyć. Jeżeli korzystasz to lepiej zostawić włączone.

ANm 2.0 - z400 mod
zalany telefon - poradnik | rozbieranie telefonu - poradnik

08.08.2010, 13:51
No ja nie korzystam ani z internetu ani z wideo rozmów tak jak już wcześniej wspomniałam. Jeśli zajdzie potrzeba skorzystania z sieci to po prostu zanim wejdę do Internetu włączę sobie to 3G, skoro prędkość ma być lepsza.
Jeśli to ma wpływ na transfer danych to rozumiem, że to też wpływa na szybko odbioru i wysyłania MMS-ów, dobrze myślę? Przepraszam za tak głupie i zapewne banalne pytania ale jestem kobietą, która niezbyt w tym wszystkim się łapie... Wink

08.08.2010, 21:55
Tak dobrze rozumiesz ogolnie mowiac 3G przyspiesza internet dokladniej pokazuje poziom sieci i ladniej wyglada w tele Hehe! taki zarcik ;p
Ja mam S7350i , S8300 , S8500 i w kazdym mam wlaczone 3G Smiling

Podziel się
Link tematu:
BBCode:
HTML:
Pokaż wersję do druku Wyślij ten wątek znajomemu Subskrybuj ten wątek