samsung-mobile.com.pl

Pełna wersja: [GT-B7610] Omnia Pro - opinie użytkowników.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Wszystkie nowe informacje są w oddzielnym poście, posty co jakiś czas sklejam, dodając nowe info

Tak jak pisałem wcześniej udało mi się potwierdzić najbardziej interesujące rzeczy, czyli działa na niej LCD Test (*#0*#) co skutkuje możliwością szybkiego dostępu do kompasu. Klawiatura jest ładnie podświetlana, a języki (w czym go uświadomiłem) można wybierać.

Oto garstka opinii jaką podzielił się peSHIr jeden z pierwszych holenderskich użytkowików PRO. Wkrótce dołączy do niego Chippy z myomniapro.com co mam nadzieje zaoowocuje jakąś porządniejszą recenzją.

Oto co napisał peSHIr po pierwszej dobie z Omnią QWERTY (Holenderska nazwa PRO):

- bardzo ładnie wygląda, niestety, szybko sie palcuje (łapie odciski palców) i jest zbyt śliska w porównaniu do Kaisera.

- do touch wiza trzeba się przyzwyczaić ale to świetna alternatywa dla czystego WMa

- świetny pomysł samsunga z ekranem praca/zabawa. Użytkownik czuje jakby miał dwa telefony nie jeden.

- narzeka na brak panelu pogoda, ale może nie wyciągnął go z zestawu widgetów lub nie zmienił w ustawieniach?

- problem z menu kontekstowym zoom które wydaje się blokować część możliwości opery. Najbardziej irytuje to, że można wejśc w tryb wybrou tekstu, ale tekstu nie da się skopiować

- nie można wkleić kodu wifi w panelu konfiguracyjnym trzeba za każdym razem wprowadzać go ręcznie

- na razie narzeka na aplikację do maila która wydaje się być mało zmieniona w stosunku do np. kalendarza czy aplikacji do SMSów i pozostaję bardziej aplikacją czysto WMową Aplikacja ta ma bardzo mały pasek przewijania i nie wspiera przewijania palcem.

- chciałby zmniejszyć rozmiar czczionki sytemowej dla wbudowanych aplikacji

- prędkość urządzenia wydaje się być ok, co prawda po procesorze i wcześniejszych informacjach wydawać by się mogło, że powinno byc lepiej ale ogólnie nie jest źle

- brak wsparcia wbudowanych aplikacji dla wszystkich czujników, a troche ich jest: kompas, czujnik zbliżeniowy, czujnik natężenia światła, akcelerometr. Przypomnijmy, że akceleremetr wykorzystywany jest do wyciszania tel. kładąc go ekranem do dołu. Działa autorotacja zdjęc czy filmów. Dochodzi jeszcze gra w kości, ale na tym kończy się lista aplikacji które je wykorzystują.

- brak możliwości robienia zdjęć przednią kamerą (musze podsunąć mu pomysł z przytrzymaniem dłużej przycisku aparatu, niech sprawdzi, może to zadziała)

- radio nie działą w trybie wyciszonym w którym używa omnii w pracy (myślę, że jest to kwestia odpowiednich ustawień i będzie śmigać)

Ogólnie z telefonu jest zadowolony, ale wiele rzeczy mogłoby być lepsze niż są. Ale ja już to gdzieś słyszałem. Tymczasem idę podrzucic mu pare pomysłów do sprawdzenia i czekam na dalsze wieści.

za:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość tematu. | Please login or register to view this content.
Załóż konto już dziś! Kliknij tutaj. Rejestracja jest darmowa i zajmie Ci nie więcej niż 30 sekund. | Create a Free Account!
Chippy dostał już swoją PRO i potwierdził mi, że jest wielojęzyczna zmiany dokonojuemy pod Touch Wizem i za 10 min bez potrzeby zmiany romu mamy nowy język wśród dostępnych są m.in. :

polski, angielski, francuski, niemiecki, norweski, holenderski, czeski, grecki, hiszpański, potrugalski, fiński, duński oraz szwedzki.

Czyli można zamawiać PRO z holandii bez obaw o poszukiwanie ROMu czy zmiane języka.

Dodał tez galerię kilku zdjęć:

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość tematu. | Please login or register to view this content.
Załóż konto już dziś! Kliknij tutaj. Rejestracja jest darmowa i zajmie Ci nie więcej niż 30 sekund. | Create a Free Account!
lub w pełnej wersji tu:

Kolejna niespodziewana porcja informacji, otóż Chippy odkrył, że..

RAMu jest tyle ile miało być 256 MB

ale.. jeśli chodzi o miejsce użytkownika samsung "chwalił się" że na pokładzie będzie dostępny 1GB wszyscy zatem myśleli, że będzie to wszystko na jednej partycji. Okazuje się jednak, że.. miejsce podzielone jest na Main storage i My storage, czyli niejako 2 "partycje" Co więcej.. o tyle o ile "main" mamy 512MB to "my" ma 1,5GB dla użytkownika, wynika z tego, że omnia ma na pokładzie nie 1 (jak zapowiadano a 2GB pamięci). Z jednej strony żaden wyczyn, z drugiej jednak miły gest w stronę użytkownika.
Kolejna porcja informacji z myomniapro.com.

Omnia PRO ma fajny edytor video, niestetey filmy nim edytowane strasznie tracą na jakości. Ponadto, kiedy Chippy próbował wrzucić tak "sklejony" film na youtube'a niestety okazało się, żę w oprogramowaniu brakło opcji wysyłania video a wrzucanie tego przez mobilną operę było koszmarem.

Jeśli ktoś chce pooglądaćvideo zapraszm tu:

Niestety, to co ważniejsze również leży, pisałem już o tym przy okazji informacji od peSHIra. O co chodzi? o klienta email właśnie, który:

- nie wspiera przewijania palcem.
- ma malutki paseczek przewijania
- oraz co najważniejsze mieści tylko 3 maile na strone.

W tego typu telefonie nastawionym na klienta biznesowego to chyba jakieś nieporozumienie.

İmage

Miejsmy nadzieje, że wraz z upgradem do wm 6.5 użytkownicy dostaną wraz a nim parę poprawek do interfejsu.
Kolejna porcja nowości od chippy'ego
widocznośc w słońcu średnia, ale to chyba norma w obecnych telefonach..

pomaga ustawienie ekranu w jakieś zacienione miejsce, ale..

jest coś znacznie gorszego, plastyk na ekrani omnii jest tragicznie miękki.. zobaczcie co można zrobić sobie samym paznokciem..

İmage
No i ja stałem się od wczoraj posiadaczem Omni Pro Smiling
Napiszę zaraz kilka uwag i spostrzeżeń. Jakiekolwiek porównania będę robił do HTC Touch Pro czyli mojego dotychczasowego PDA.

- ekran jest rewelacyjny, kolory są żywe i tak nasycone, że sprawiają wrażenie wylewania się z ekranu Wink
- pomimo oryginalnej folii ochronnej na ekranie ekran reaguje perfekcyjnie, jest czuły i bardzo precyzyjny.
- dźwięk na słuchawkach (Creative Zen Aurvana) jest piękny, aż zachęca do słuchania muzyki. Powiem szczerze, że jeszcze tak dobrze grającego "telefonu" nie miałem Wink
- aparatem się nie bawiłem za dużo, ale ma on kilka ciekawych opcji jak np. wykrywanie uśmiechu (w TP tego nie miałem). Niestety mi też nie udało się zmusić przedniej kamery do zrobienia zdjęcia. Po prosu nie ma takiej opcji.
- klawiatura jest dosyć wygodna chociaż wydaje mi się, ze ta w Touch Pro jest wygodniejsza, ale może to tylko kwestia przyzwyczajania.
- GPS działa bardzo sprawie. Zimny start trwa góra kilkanaście sekund, potem stabilnie trzyma pozycje. Nie ma opóźnień w pokazywaniu pozycji (czego doświadczyłem w TP). Dokładniejsze testy GPSu przeprowadzę w weekend, wtedy sobie troszkę pojeżdżę i pozapisuje ślady.
- prędkość działania systemu jest dla mnie znakomita, co prawda zdarzają się lekkie przycięcia Samsungowej nakładki, ale to może być wina tylko samej nakładki i tego, że procesor mam ustawiony na tryb Auto więc kiedy troszkę obniży się jego częstotliwość taktowania może odrobinkę zwolnić. Prawdziwą sprawność działania widać w aplikacjach gdzie wszystko działa szybko, bez zacięć i uruchamia się praktycznie błyskawicznie. Po doświadczeniach z Touch Pro to dla mnie jak niebo a ziemia Wink
- Sama nakładka Samsunga jest dosyć fajna, funkcjonalna i praktyczna. Praktycznie wszystkie czynności można spokojnie wykonywać bez rysika.
- bateria ma potencjał. Ładowałem telefon wczoraj około godziny 18 i do dzisiaj zeszło mi dopiero 25%. W tym czasie bawiłem się praktycznie cały czas telefonem i jego funkcjami. Słuchałem muzyki, testowałem GPS, aparat, rozmowy, Touch Pro już by pewne powoli umierał z braku prądu Smiling

Nie wiem co jeszcze mógłbym na szybko napisać. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę śmiało pytać, ja w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
skad masz fona, za ile i czemu tak drogo?Smiling
Kupiłem na eBayu z jakiegoś włoskiego sklepu. Zapłaciłem ok 2100 z przesyłką po przeliczeniu na złotóweczki. Jak za taki sprzęt cena wydaje mi się jeszcze znośna Wink
A jak z samym sprzetem? Klawiatura nie lata, nie odstaje, nie giba sie tak jak to mialo miejsce w touch pro 2? Wszystko ladnie sie zamyka i nie ma luk?
Wszystko jest bardzo dobrze spasowane i sprawia wrażenie solidnej roboty. klawiatura otwiera się lekko a po otwarciu nic się nie giba i luzów nie ma. To, że luzów nie ma teraz nie znaczy, że nie pojawią się później Wink
to poprosimy o recenzje i moze jakis filmik od polskiego uzytkownika ;p
w takim razie daje trochę wiecej kodów coby użytkownik mógł sprawdzić :> i potwierdzić, czy działają.. powinny bo to kody uniwersalne międzyplatformowe.

*#0*# – lcd test
*#06# – imei
*#1111# – FTA sw version
*#2222# – sFTA hw version
*#1234# – wersja firmware

*#0842#* – test wibracji
*#0289# – test melodii
*#0673# – test mp3

*#0228# – zaawansowne informacje o baterii
*#0782# – pokazuje ustawiony czas

*#0011# GSM/UMTS info
*#9999*0# – monitor sieci
*#232337# Bluetooth ID

*#7465625# – pokazuje status blokad

!!! *2767*3855# – !!! MASTER RESET, powinien działać ale nie polecam testować :> !!!
Jak na razie jedyne czego mi brakuje po przesiadce z Touch Pro to jakiejś diody, która informowała by o stanie urządzenia, o nieodebranych smsach czy rozmowach. Szkoda, że o tym nie pomyśleli.
@klusek co z kodami? działają
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie